1. Anasayfa
  2. YAŞAM VE KADIN

Gözünüzdeki lensi çıkarmazsanız ne olur? Bir bayan 23 gün boyunca bunu yaptı sonuç şok!


ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bir tabibin toplumsal medyada paylaştığı contact lens görüntüsü ile dünya gündeminde viral oldu. Lens kullanan bir bayan akşam yatarken onları çıkarmayı unuttu. Sabah kalktığında eski lensi unutan bayan, yenisini takıp güne devam etti. Sonunda gözleri o denli bir hale geldi ki tabibin yolunu tuttu. Dr. Katerina Kurteeva 20 yıllık meslek hayatı boyunca bu türlü bir şey görmediğini söz ederek o hastasını paylaştı.

23 lens çıktı

Unutkan hastanın gözünden hekim tam 23 kontakt lens çıkardı. Göz hekimi Dr. Katerina Kurteeva’nın kontakt lensleri birbiri arkasına çıkarırken çektiği görüntü bir milyondan fazla izlenerek viral oldu.

 

gozunuzdeki-lensi-cikarmazsaniz-ne-olur-bir-bayan-23-gun-boyunca-bunu-yapti-sonuc-sok
gozunuzdeki-lensi-cikarmazsaniz-ne-olur-bir-bayan-23-gun-boyunca-bunu-yapti-sonuc-sok

Doktorun verdiği bilgiye nazaran bayan hasta 23 gün boyunca eskisini çıkarmadan her gün yeni bir lens takmış. Bayan doktora gözündeki ağrı ve bulanık görme şikayetiyle başvurmuş. Göz tabibi gördüğü görüntüyü şöyle anlattı:

– “Aklımdan neler olabileceğine dair ihtimaller geçti: kırık kontakt lens modülü, korneada çizik, enfeksiyon, kirpik yahut makyaj kalıntısı. Lakin muayeneyi yaptıktan sonra emin olabilirdim. Hastadan aşağı bakmasını istediğimde, birbirine yapışmış birkaç kontakt lensin kenarlarını görebiliyordum. Lensleri çekip çıkardığımda daha fazlasını görebileceğimi hissettim ve asistanımdan çıkarma sürecini kaydetmesi için telefonumu getirmesini istedim.

İskambil destesi gibiydi

-Hastadan tekrar aşağı bakmasını istediğimde, gözüne yapışmış kocaman, koyu mor bir kontakt lens kütlesi görebiliyordum. Neredeyse ikinci bir gözbebeği üzere görünüyordu. İskambil destesi dağıtır üzere, lensleri teker teker ayırmak için nazikçe kulak temizleme çubuğu kullanmaya başladım. Lensler zincir biçiminde göz kapağından aşağı sarkıyordu. Çok fazla kontakt lens vardı, bunun benim Guinness Rekorlar Kitabı anım olabileceğini düşündüm.

Böyle bir şey görmedim

-“Yaklaşık 20 yıllık meslek hayatımda hiç bu türlü bir şey görmemiştim. Hasta da buna inanamadı ve saydığım sayıdan emin olup olmadığımı sordu.

Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir