Başucunuzda tuzlu limon bulundurun ve sonraki gün farkını hissedin
  1. Anasayfa
  2. YAŞAM VE KADIN

Başucunuzda tuzlu limon bulundurun ve sonraki gün farkını hissedin

C vitamini bakımından insan sıhhatine hayli fazla yararı bulunan limon ve enfeksiyonla başa çıkmak için en güçlü bileşik olan tuzun hem bedenen hem de ruhen yararları duyanları epey şaşırtıyor.

Limon ve tuzu tıpkı anda tüketemeyen kalp ve tansiyon hastaları için risksiz bir halde yarar sağlayan tuzlu limon karışımını baş ucunda bulundurmak son yılların en yararlı ve beğenilen trendlerinden.

limon-ve-tuz
limon-ve-tuz

İşte tuzlu limonu uyurken baş ucunuzda bulundurmanın yararları…

Virüs oluşumunu engeller

Osmanlı periyodundan bu yana en çok kullanılan tuzlu limon virüs temizlemek için birebir bir prosedürdür. Limonda da tuzda da bulunan antibakteriyel özellikleriyle odanın içinde virüs oluşumunu engelleyerek hastalıklara karşı savaşır.

Sinüs yollarını temizler

Alternatif tıp uzmanlarının son yıllarda katiyen her bireyin uygulaması için uyardığı prosedürlerden tuzlu limon karışımı antioksiden ve antibakteriyel özelliğiyle havayı ve sinüs yollarınızı temizler ve nefes rahatlığı verir.

Böcek ilacı vazifesi görür

Yaz aylarında sesleriyle kaşıntılarıyla bizleri uyutmayan sivrisinek ve böcekleri odanızdan uzak tutmak için en tesirli ve sağlıklı usul tuzlu limondur. Kokusu ve salgılarıyla sırf sivrisinek değil birçok böcek çeşidini bulunduğu ortamdan uzak fiyat.

Kalp rahatsızlıklarını engeller

Limonun içerisinde yüksek oranda bulunan C vitamini kan akışını tertibe sokar. Pak hava ile birlikte kan akış suratının da nizamlı olması hem kalp rahatsızlıklarını hem de cilt rahatsızlıklarını giderir.

Enerji arttırır

Tuzlu limon karışımının gece uzunluğu baş ucunuzda durması yaydığı koku ve içeriklerle odaklanmanızı kuvvetlendirir ve çabuk uykuya dalmanıza yardımcı olur. Uyku esnasında hudut sisteminizi yatıştıran tuzlu limon birebir vakitte odanızın havasını temizler, pak bir hava solumak ise uyandığınızda beden dinlenmişliğinizi arttırır ve enerjik uyanmanıza yardımcı olur.

Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir